דברו איתנו בוואטסאפ להתחיל לחסוך יותר >>

מחשבון ריבית דריבית

שנים 5
תדירות
יתרת עתידי
?

מה זה ריבית דריבית?

ריבית דריבית היא מונח בעולם הפיננסי שמתייחס לתהליך בו הריבית מתווספת לסכום ההון המותר לשקע בפעם רביעית בשנה או יותר. תהליך זה מציג צמיחה מתמשכת וגורמת להון ההשקעה להתרחב מאוד במהירות. כלומר, ריבית דריבית משמשת כמנגנון לצבירת עושר במתחם זמן יחסית קצר. לדוגמה, אם אני משקיע 100,000 ש"ח בחשבון עם ריבית שנתית של 5%, אז בסיום השנה הראשונה ההון שלי יעלה ל-105,000 ש"ח. אם אני מעביר את הריבית המתווספת הזו לחשבון אחר, שם היא מרווחת ריבית נוספת כל שנה, אז לסיום שלוש השנים ההון שלי יהיה 115,762 ש"ח, ועם עוד שנתיים ההון יגיע ל-127,628 ש"ח. ניתן לראות שככל שהזמן עובר, ההכנסה הנוספת המתקבלת מן ההון מתרחבת בצורה מוחלטת.

כשמדברים על ריבית דריבית, אנו מתכוונים לתופעה שבה הריבית מתאפקת לתקופות קצרות ונכנסת למחזור של חישובי ריבית חודשיים או שנתיים. ריבית דריבית יכולה להיות כלי חשוב לחישוב תשואה מרבית על ההשקעות, כך שחשוב להכיר את המונח ואת הכלים הנכונים לחישוב.

למה להשתמש במחשבון ריבית דריבית?

מחשבון ריבית דריבית חודשי מאפשר לנו לחשב כמה כסף יתאפק עם זמן, ולדעת מה יהיה התשואה על ההשקעה לתקופה ארוכה. חשוב לזכור כי ככל שנשקיע יותר זמן, כך גם ההחזר המתקבל על ההשקעה יגדל. מחשבון ריבית דריבית חודשי יכול להיות כלי חשוב לחישוב ההחזר על ההשקעה במועדים שונים.

כאשר אנו משתמשים במחשבון ריבית דריבית חודשי, חשוב להזין את הנתונים הנכונים, כמו ריבית, משך ההשקעה וגובה ההשקעה. הזנת נתונים שגויים עלולה להוביל לחישובים שגויים, וזה יכול להיות חסר תועלת ואף מזיק.