איפה כדאי לפתוח חשבון בנק צעיר ליוני, 2024

נכתב על ידי רביד עומסי | נערך על ידי רוס פלוטקין

איזה חשבון בנק הכי משתלם לצעירים

בכלבנק אנו שואפים לעזור לך לקבל החלטות פיננסיות חכמות יותר. את המידע הזה קיבלנו מהבנקים ו/או מבנק ישראל. אם אתה מוצא שמידע זה שגוי אנא פנה אלינו בכתובת .

חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.37

עמלות עו"ש
פטור מעמלות עו״ש

דירוג לקוחות 8.37  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות עו״ש

(680)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.56

עמלות עו"ש
פטור מעמלות עו״ש

דירוג לקוחות 8.56  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות עו״ש

(338)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.09

עמלות עו"ש
100% הנחה לשנתיים

דירוג לקוחות 8.09  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות לשנתיים

(617)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
7.93

עמלות עו"ש
100% הנחה לשנתיים

דירוג לקוחות 7.93  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות לשנתיים

(817)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
בנתיים אין נתונים

עמלות עו"ש
אין הנחה בעמלת הבנק

דירוג לקוחות בנתיים אין נתונים  

עמלות עו"ש: אין פטור מעמלות

חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.48

עמלות עו"ש
100% הנחה לשנתיים

דירוג לקוחות 8.48  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות לשנתיים

(352)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.03

עמלות עו"ש
100% הנחה לשנתיים

דירוג לקוחות 8.03  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות לשנתיים

(663)

איך פותחים חשבון בנק צעיר?

פתיחת חשבון בנק צעיר היא צעד חשוב ומרגש בדרך להתחיל לנהל את האורח הפיננסי שלנו. בנקים מציעים לנו את האפשרות לפתוח חשבון צעיר שמותאם במיוחד לצרכים שלנו בשלב זה של החיים. איך אפשר לפתוח חשבון בנק צעיר? בדרך כלל, התהליך פשוט ונוח. יש לבחור את הבנק שרוצים לעבוד איתו וליצור עימו קשר על ידי טלפון או באמצעות האתר האינטרנטי שלו. בעת הפתיחה, נדרש לספק פרטים אישיים כמו שם מלא, תעודת זהות וכתובת מגורים. כדי לסיים את התהליך, ייתכן שיש להציג תעודת זהות בפנים למנהל הבנק או להעבירה בדואר אלקטרוני.

מה צריך כדי לפתוח חשבון בנק צעיר?

מבחינה משפטית, כדי לפתוח חשבון בנק צעיר יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. ראשית יש לבחון את תנאי הבנקים השונים ולבחור את הבנק המתאים לצרכיו הכלכליים של הילד. חלק מהתנאים הנפוצים הנדרשים בדרך כלל הם: רשימת פרטים אישיים כגון שם מלא, תעודת זהות, כתובת מגורים ומספר טלפון, רישום הורה או התכתבות מיוחדת ליצירת קשר עם הילד וערך הפקדה מינימלי. כדי להבטיח תהליך חלק ומהיר, מומלץ לבחון מראש את הדרישות המדויקות של הבנק המבוקש ולהביא את כל המסמכים הדרושים.

האם ניתן לפתוח חשבון בנק צעיר באינטרנט?

בהחלט. מספר בנקים מאפשרים כעת לפתוח חשבון בנק צעיר באינטרנט. למשל חשבון צעיר בנק הפועלים, בנק הפועלים אומר שאתה יכול לפתוח חשבון באתר שלהם בתוך דקות.

באיזו גיל מותר לפתוח חשבון בנק?

בהחלט. מספר בנקים מאפשרים כעת לפתוח חשבון בנק צעיר ניתן לפתוח חשבון בנק החל מגיל 14, אך ישנם כמה תנאים:עד גיל 16 יידרש הסכמה כתובה של ההורים. כל מי שעובד ומקבל באופן קבוע משכורת שתועבר לחשבון הבנק, יכול לפתוח חשבון בנק בגיל 15, בלעדי אישור מההורים. מגיל 16 ניתן לפתוח חשבון בנק באופן עצמאי, מבלי לצרוך אישור מההורים.

האם ניתן לבצע משיכות יתרה (מינוס) בחשבון בנק צעיר?

בהחלט. מספר בנקים מאפשרים כעת לפתוח חשבון אפשרות להשתמש במשיכת יתר (היכנסות למינוס) ניתנת בחשבון הבנק שלכם. כדי לבצע משיכת יתר, עליכם לקבל אישור מהבנק ולעמוד בתנאים הבאים:

1. במידה ואתם קטין מגיל 18, עליכם לקבל אישור כתוב מהוריכם. יש להורים לחתום על טופס מיוחד שמאשר את המשיכה ליתר בחשבון בנק, ובו נקבע סכום מראש שבו ניתן להיכנס למינוס.

2. אם אתם עובדים ומקבלים שכר קבוע, הבנק יכול לאשר משיכת יתר עד לסכום המשכורת החודשית שלכם, ובמקרה כזה אין צורך באישור מהורים. חשיבות לדעת: משיכת יתר היא למעשה הלוואה מהבנק, שתחייב אתכם בתשלום ריבית יומית (עלות נוספת של אחוז מסוים).

ומה בנוגע לכרטיס אשראי עבור חשבון צעיר?


קיימים מספר סוגים של כרטיסי חיוב שניתן לקבל מהבנק, וחשוב להבין את התנאים המשתנים של כל סוג:

1. כרטיס אשראי (כרטיס חיוב נדחה): עם כרטיס אשראי, העסקאות שביצעתם במהלך החודש מתועדפות בכרטיס, וחברת האשראי גובה את התשלום עבורן ישירות מחשבון הבנק במועד החיוב הנקבע מראש.

2. כרטיס אשראי: ניתן לקבל כרטיס אשראי מגיל 16 ומעלה, ובכפוף להסכמת ההורים.

3. כרטיס דביט (כרטיס לחיוב מיידי): כרטיס דביט מיועד לתשלומים מיידיים דומים למזומן. כלומר, חיוב החשבון הבנקאי מתבצע באופן מיידי. ניתן לקבל כרטיס דביט מגיל 16 ומעלה, ומי שעובד ומקבל שכר באופן קבוע יכול לקבל כרטיס כזה מגיל 15.


כרטיס חיוב מוגבל הוא סוג של כרטיס דומה לכרטיס דביט, אך עם מספר הגבלות:

1. ניתן להשתמש בו רק במקרה שבו יש יתרה חיובית בחשבון (כלומר, כאשר יש כסף בחשבון).

2. אפשר לבצע עסקאות בכרטיס רק עם תנאי שסכום העסקאות ביום לא יעלה על 400 ש"ח.

3. ניתן להשתמש בכרטיס רק בתוך גבולות הארץ.

כרטיס חיוב מוגבל ניתן לקבל מגיל 14 ומעלה, תחת הסכמת ההורים. כרטיס למשיכת מזומנים (כרטיס בנק) הוא סוג של כרטיס שמאפשר למשתמש למשוך כסף מכספומט, אך אין אפשרות לבצע תשלומים באמצעותו (לעומת זאת, כל כרטיסי החיוב האחרים גם משמשים למשיכת מזומנים). ניתן להשתמש בכרטיס זה רק במקרה שבו יש יתרה חיובית בחשבון (כלומר, כשיש כסף בחשבון). כרטיס למשיכת מזומנים ניתן לקבל מגיל 14 ומעלה.

האם אתה רוצה לדעת יותר על חשבונות בנק צעירים?

ראה את המחאות שלנו של חשבונות בנק צעירים בכלבנק בלוג.