פתיחת חשבון בנק הכי טוב למאי, 2024

נכתב על ידי רביד עומסי | נערך על ידי רוס פלוטקין

פתיחת חשבון בנק אונליין ל23 במאי 2024

בכלבנק אנו שואפים לעזור לך לקבל החלטות פיננסיות חכמות יותר. את המידע הזה קיבלנו מהבנקים ו/או מבנק ישראל. אם אתה מוצא שמידע זה שגוי אנא פנה אלינו בכתובת .

חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.37

עמלות עו"ש
פטור מעמלות עו״ש

דירוג לקוחות 8.37  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות עו״ש

(680)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.56

עמלות עו"ש
פטור מעמלות עו״ש

דירוג לקוחות 8.56  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות עו״ש

(338)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.48

עמלות עו"ש
אין הנחה בעמלת הבנק

דירוג לקוחות 8.48  

עמלות עו"ש: אין פטור מעמלות

(352)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.09

עמלות עו"ש
100% הנחה לשנתיים

דירוג לקוחות 8.09  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות לשנתיים

(617)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
7.93

עמלות עו"ש
אין הנחה בעמלת הבנק

דירוג לקוחות 7.93  

עמלות עו"ש: אין פטור מעמלות

(817)
חשבון בנק

דירוג לקוחות
בנתיים אין נתונים

עמלות עו"ש
אין הנחה בעמלת הבנק

דירוג לקוחות בנתיים אין נתונים  

עמלות עו"ש: אין פטור מעמלות

חשבון בנק

דירוג לקוחות
8.03

עמלות עו"ש
100% הנחה ל-3 שנים

דירוג לקוחות 8.03  

עמלות עו"ש: פטור מעמלות ל-3 שנים

(663)

למה בכלל לעבור חשבון בנק?

למה בכלל לעבור בנק? אני הרי רגיל לבנק שלי, לאתר של הבנק שלי, לסניף שלי…

תכלס, מעט מאוד אנשים עוברים בנק כל שנה. יש לכך כל מיני סיבות. הראשונה היא שאנחנו לא אוהבים לשנות משהו שאנחנו רגילים אליו. התרגלנו לבנק שלנו, אנחנו יודעים (בערך, או חושבים שאנחנו יודעים) מה אנחנו מקבלים ומעדיפים לא לגעת. חוץ מזה, זה נראה ממש כסף קטן, כמה שקלים כל חודש. למה להתעסק הזה בכלל…

הסיבה השניה היא חשש מלהתעסק בכסף. לחלק מהציבור יש מניעה מעיסוק בכסף שלו ולהישאר באותו בנק לאורש שנים ארוכות מרחיק אותנו מעיסוק בכסף שלנו.

הסיבה השלישית היא שאנחנו לא מרגישים את ההוצאה. בניגוד לכבלים, לסלולר או לחברת החשמל, הבנק לא גובה את העמלות שלו דרך כרטיס האשראי בצורה שנוכל לעקוב אחריה, אלא לוקח את הכסף ישירות מהחשבון שלנו (או מגדיל לנו את המינוס). אין לנו באמת דרך יעילה לעקוב אחרי התשלומים שאנחנו משלמים לבנק.

סיבה רביעית, היא שהבנק גובה מאיתנו כסף גם כשהוא לא גובה. למשל, אם יש לנו כסף בעו"ש ואנחנו לא מקבלים עליו ריבית או שהוא מוצמד למדד, הוא נשחק. לעומת זאת, הבנק לוקח את הכסף שלנו, מלווה אותו ל-8 אנשים שונים ומרוויח המון כסף. אם זה הכסף שלנו, למה שלא נקבל גם אנחנו חלק מהרווחים.

כל הסיבות האלה הן הסיבות לעבור בנק. אנחנו כן רוצים לשלוט בכסף שלנו, כי הוא מאפשר לנו להגשים את החלומות שלנו, לתכנן קדימה ולהיות בשליטה על החיים שלנו. אנחנו רוצים לדעת כמה באמת אנחנו משלמים ולנהל על זה משא ומתן כדי לחסוך ואנחנו גם רוצים לשמור על הערך של הכסף שלנו ולהרוויח ממנו.

אגב, אין שום הבדל מהותי בין הבנקים. כל הבנקים מפוקחים ע"י בנק ישראל ומעניקים אותם שירותים.

אז מה לבדוק כשעוברים חשבון?

בשביל להחליט מה לבדוק כשעוברים חשבון, צריך קודם להבין מה הצרכים שלנו ומה אנחנו יכולים לקבל. ברור שזה נראה שהבנקים הם ענקיים ולנו אין שום סיכוי מולם (אבל בגישה הזו לא נגיע לשום מקום, נכון?)

אז בואו נראה מה חשוב לכולם ואח"כ מה חשוב רק לחלקנו.

ראשית, עמלות עו"ש. אם אתם לקוחות רגילים שעושים בערך 20 פעולות בחשבון בחודש, לכל הבנקים יש מסלול בסכום קבוע של 10-20 ש"ח שיכסה אתכם. בנק שמציע את זה בחינם, זה נחמד, אבל לא ממש משמעותי. זה נכון גם לעמלות עו"ש וגם לעמלות כרטיסי אשראי (שאם תתעקשו, הבנק יוותר עליה לגמרי).

אם יש לכם הלוואה בבנק שלכם ואתם רוצים לשפר את הריבית ואת ההחזר החודשי, מעבר בנק יכול ממש לשפר את התנאים של ההלוואה שלכם. הבנקים מציעים תנאי הלוואה מעולים ללקוחות חדשים שמעבירים משכורת. החיסכון בתשלומי ההלוואה יכול להגיע לאלפי שקלים.

אם אתם מחזיקים כסף באופק קבוע בעו"ש מאוד חשוב לבדוק את הריבית על פיקדון יומי/שבועי או לפי הצורך שלכם. כשהכסף שלכם יושב בעו"ש הוא נשחק וזה הכי גרוע. יש שונות גדולה בין הבנקים בפקדונות ושווה לבדוק את הריבית שאתם מקבלים היום ולנהל משא ומתן כדי לשפר אותה.

כל מה שכתבנו עד עכשיו מתאים לצרכים של רוב האנשים. אבל אם אתם עושים פעולות מיוחדות שהעמלה עליהם גבוהה (כמו למשל להעביר כסף לחו"ל), אז שווה לכם לבחור בנק שתקבלו את השירותים האלה בתנאים הטובים ביותר.

חוץ מזה, אם יש לכם כל מיני צרכים ולכל בנק יש יתרון בתחום אחר, אין שום סיבה שלא תחזיקו יותר מחשבון אחד ובכל בנק תעשו את הפעולות הזולות בו. ככה תרוויחו מכל העולמות.

כמה זה מסובך לעבור חשבון בנק?

ברוב מוחלט של המקרים זה לא מסובך בכלל.
בנק ישראל הקים לבנקים מערכת שמאפשרת להם להעביר את כל החשבון מבנק לבנק תוך 7 ימים. אגב, הבנק שאתם עוברים אליו יעשה את הכל בשבילכם. פשוט תבחרו בנק ותעברו.